0   /   100

کرم پودر

کرم پودر

امروزه، محصولات آرایشی طیف وسیعی از سبد خرید هر خانوار را تشکیل می دهند. در این میان، کرم پودر نقش مهمی را در زیبایی و سلامت پوست به عهده دارد. پوست صورت همیشه در حالت ایده ال قرار ندارد و گاهی مشکلات پوستی، ظاهر را نازیبا می کند. استفاده از کرم پودر، یکی از بخش های اصلی و مهم آرایش روتین خانم ها است. کرم پودر مناسب، پوست را شاداب و خوش رنگ کرده و سطح آن را یکدست و صاف نشان می دهد.
انواع کرم پودر برای انواع پوست
– کرم پودر مناسب پوست معمولی تا خشک
این نوع پوست به علت فقدان چربی، به راحتی ملتهب می شود. افرادی که پوست خشکی دارند، می بایست از کرم پودرهایی جهت حفظ رطوبت پوستشان استفاده کننده که حاوی عصاره ی روغنی باشند.
– کرم پودر مناسب پوست چرب
پوست چرب، منافذ بزرگی دارد و براق به نظر می رسد. کرم پودر مناسب پوست چرب باید توانایی مات کردن پوست را داشته باشد و جوش ها و منافذ پوست را بپوشاند.
– کرم پودر مناسب پوست مختلط
در پوست مختلط، معمولا گونه ها خشک و ناحیه T شکل صورت (پیشانی، بینی و چانه) چرب است. اگر پوست شما در این دسته قرار دارد، کرم پودرهایی با پایه آبی انتخاب کنید.
– کرم پودر مناسب پوست حساس
هر کدام از انواع پوست، در صورتی که به آسانی تحریک شوند، می توانند در این دسته قرار بگیرند. اگر پوست حساسی دارید، باید به این نکته توجه کنید که پوستتان بیشتر متمایل به چرب است یا خشک و با توجه به این موضوع کرم پودر مناسب پوست خود را انتخاب کنید.
ویژگی های یک کرم پودر خوب
– پوشانندگی مناسب
مهم ترین ویژگی یک کرم پودر خوب، داشتن پوشانندگی مناسب است. برای پوشاندن جوش و زخم باید از کرمی با کاور مناسب استفاده کنید که پوستتان سالم و جوان بماند.
– فاقد مواد حساسیت زا
پارابن ها مواد نگهدارنده ای هستند که در بسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی استفاده می شوند. اما استفاده از آن ها در محتویات محصولات باعث سوزش، التهاب پوستی، درماتیت و سرطان می شود. به همین علت، هنگام خرید کرم پودر باید در انتخاب آن دقت کنید و از فاقد پاران بودن آن مطمئن شوید.
– بافت سبک
بافت نرم، فاکتوری مهم درانتخاب کرم پودر است. ساختار سبک کرم پودر این لِی سبب شده تا این محصول به عنوان محصولی منحصر به فرد شناخته شود. فرمولاسیون ویژه این کرم، چهره شما را در تمام طول روز طبیعی نشان می دهد و از تعریق پوست جلوگیری می کند.
– رنگ طبیعی
پوست ها به سه رنگ سرد، گرم و معمولی تقسیم می شوند. پوست گرم، رنگدانه های سبز و زرد، پوست سرد، رنگدانه های صورتی و پوست معمولی، رنگی بین این دو نوع پوست را دارد. یکی از مسائلی که در انتخاب کرم پودر باید به آن توجه کرد، رنگ پوست است زیرا اگر رنگ آن با صورت همخوانی نداشته باشد، چهره کدر به نظر می رسد.
طرز استفاده از کرم پودر
قبل از استفاده از کرم پودر ، پوست صورت خود را از آلودگی ها پاک کنید. بعد از آنکه اطمینان حاصل کردید هیچ گونه مواد آرایشی روی صورت باقی نمانده، از کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید. حال مقدار مناسبی از کرم پودر را برداشته و توسط انگشتان دست یا اسفنج روی صورت خود بمالید. حواستان باشد که صورت و گردن خود را به صورت یکنواخت با کرم پودر بپوشانید که تغییر رنگ در آن احساس نشود.
استفاده از کرم پودر مناسب با رنگ پوست
پیش از آنکه کرم پودر خود را انتخاب کنید، باید از رنگ پوست خود مطمئن شوید. اگر پوست شما تیرگی های سطحی دارد، تا جای ممکن سعی کنید از کرم هایی با تناژ صورتی استفاده کنید، اما اگر همیشه پوست شما رنگ پریده و بی حال است، باید گفت که تناژهای بژ با رنگ پوست شما سازگارتر است.
استفاده روزانه از کرم پودر
یکی از بخش های اصلی آرایش خانم ها، استفاده از کرم پودر است. کرم پودرها انواع مختلفی دارند اما برای استفاده روزانه، بهتر است کرم پودرهای سبک را انتخاب کنید تا سنگینی کرم را روی پوست خود احساس نکنید. کرم پودرهای این لِی با داشتن فاکتورهایی از قبیل مرطوب کنندگی و پوشش مناسب، حالتی صاف و یکدست بر روی پوست ایجاد می کنند.
مهم ترین نکات هنگام خرید کرم پودر
– در استفاده از کرم پودر زیاده روی نکنید
– کرم پودر را روی پشت دست بریزید تا عرق کف دست، رنگ آن را تغییر ندهد
– قبل از خرید کرم پودر، ویژگی های پوست خود را بررسی کنید
– سعی کنید رنگ پوست صورت با گردن یکنواخت باشد
– برای مراقبت صحیح از پوست، قبل از کرم پودر، از تونر و مرطوب کننده استفاده کنید
– ترجیحا از کرم پودرهایی استفاده کنید که رنگی روشن تر از پوست شما دارند
– کنار خط ابرو و گوشه چشم ها را با دقت کرم پودر بزنید
– اگر بینی بزرگی دارید، در نوک بینی از کرم پودر تیره تری استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.