0   /   100

کانسیلر

کانسیلر

کانسیلر چیست؟
با بالا رفتن سن، لکه های زیادی روی پوست ایجاد می شوند. استفاده از کرم پودر یا پنکک تا حدودی به پوشاندن ایرادات پوست صورت، کمک می کنند. اما گاهی این کرم ها کافی نیستند و باید از یک کانسیلر خوب نیز کمک گرفت.
کانسیلرها، کرم پودرهای فشرده ای هستند که بدون غیرطبیعی نشان دادن آرایش؛ مشکلات پوستی و تیرگی دور چشم را برطرف می کنند و عملکرد جریان خون در مویرگ های پوست را بهبود می بخشند.
آشنایی با انواع کانسیلر
کانسیلر مایع
ویژگی بارز کانسیلرهای مایع، سبک بودنشان است. این کانسیلرها، در مقایسه با سایر کانسیلرها بافت رقیق تری دارند. نوع دیگر کانسیلرهای مایع، کانسیلرهای پرطرفدار قلمی هستند که استفاده از آن بسیار راحت است. کانسیلرهای قلمی دور چشم این لی علاوه بر قدرت پوشانندگی تیرگی دور چشم و عیوب صورت، حاوی فاکتور حفاظتی SPF20 و ترکیبات مرطوب کننده نیز می باشد.
کانسیلر جامد
این کانسیلرها معمولا در ظروف کاسه ای یا به صورت ماتیکی (استیکی) عرضه می شوند. کانسیلرهای جامد، ساختار پودری دارند.
ویژگی های یک کانسیلر خوب
– پوشاندن تغییر رنگ های ایجاد شده
– فرمولاسیونی سبک
– ماندگاری بالا
– جلوگیری از خشکی پوست
مهم ترین کاربردهای کانسیلر
هنگام رفتن به مهمانی ها و مراسم های مهم، آرایش باید طوری باشد که پوست صورت یکدست دیده شود. کانسیلر در این مواقع به کمک شما آمده که تغییر رنگ های ایجاد شده، سایه روشن ها و لکه های مخفی روی صورت را پنهان می کند. کانسیلر، محصولی است که بیشتر در نواحی زیر چشم، اطراف بینی و تیرگی ها و لکه های پوستی مورد استفاده قرار می گیرد و دوام آرایش را بیشتر می کند.
– رفع تیرگی دور چشم
راه های متفاوتی جهت برطرف کردن تیرگی های دور چشم وجود دارد. کانسیلر دور چشم یک راه قطعی برای آرایشی زیبا و بدون نقص است. از آنجا که پوست زیرچشم، نازک و ظریف است، مویرگ های این ناحیه به راحتی رنگ پوست را تغییر می دهند.
کانسیلر این لی با قابلیت پوشانندگی بالا، تیرگی، خستگی و پف دور چشم را تا حد زیادی محو می کند تا پوست صورت صاف و جوان تر نشان داده شود.
– روشن کردن رژلب
رژلب یکی از پرکاربرد ترین محصولات آرایشی است. یکی از راهکارهای روشن کردن رژ لب، استفاده از کانسیلراست. کانسیلر، ماندگاری رژ را افزایش داده و لب ها را برجسته تر نشان می دهد.
– تمیز نمایش دادن ابروها
استفاده از کانسیلر در اطراف ابرو، آن ها را مرتب نشان می دهد. اگر می خواهید ابروهایتان زیباتر به نظر برسند، از کانسیلری استفاده کنید که رنگ آن از رنگ پوستتان روشن تر باشد.
– پوشاندن لکه و جوش ها
اگر روی پوست صورت خود جوش، لکه و یا زخم دارید؛ با کمی کانسیلر آن ها را خوب بپوشانید. برای محو کردن جوش ها، سعی کنید از برس یا اسفنج استفاده کنید.
– پوشاندن قرمزی اطراف بینی
کناره های بینی برخی از افراد قرمز رنگ است. کانسیلر بهترین روش برای پوشاندن قرمزی اطراف بینی است. به منظور این کار، کافی است یک لایه بسیار نازک از کانسیلر را روی بینی بزنید و سپس آن را به طور کامل محو کنید. فراموش نکنید هرچقدر از میزان بیشتری کانسیلر روی پوست خود استفاده کنید، احتمال آنکه در اثر گذشت زمان رد آن باقی بماند بیشتر است.
– پوشاندن منافذ باز پوست
امکان بروز منافذ باز در پیشانی، چانه و بینی بیشتر از سایر نقاط صورت است. کانسیلر به خوبی منافذ پوست را پوشش داده، چربی های اضافه پوست را جذب کرده و سطح یکنواخت و طبیعی روی پوست ایجاد می کند.
تفاوت کانسیلر با کرم پودر
کرم پودر، محصولی است که برای یکسان سازی رنگ پوست، روی کل صورت مصرف می شود اما کانسیلر، بیشتر در اطراف چشم و قسمت هایی از صورت که دارای ایرادات پوستی است، مورد استفاده قرار می گیرد. کانسیلرها به دلیل رنگدانه های متراکم، پوشانندگی قوی تری داشته و لایه ی صاف و متراکمی را روی پوست ایجاد می کنند.
انتخاب کانسیلر بر اساس رنگ پوست
استفاده از کانسیلر، برای هیچ نوع پوستی محدودیت ندارد اما رنگ کانسیلر باید براساس تیرگی یا روشنی پوست انتخاب شود. اگر پوست نسبتا روشنی دارید، بیشتر از رنگ کِرِم یا هلویی استفاده کنید؛ اما اگر پوستی تیره یا گندمی دارید تا حد امکان رنگ های کمی تیره تر را انتخاب کنید. هنگام خرید کانسیلر به این نکته توجه کنید که بافت آن سبک باشد و حس چربی و سنگینی روی پوست ایجاد نکند.
روش استفاده از کانسیلر
پیش از آشنایی با نحوه استفاده از کانسیلر، بهتر است ایرادات صورت خود را بررسی کنید. برای آنکه کانسیلر بهتر روی صورت بماند، قبل از کانسیلر، کرم پودر استفاده کنید. استفاد از کانسیلر پیش از کرم پودر سبب می شود مقدار زیادی از آن در اثر گذشت زمان پاک شود.
– پوشاندن تیرگی اطراف چشم
بهترین روش استفاده از کانسیلر در نواحی زیرچشم، کشیدن مثلث است. این کار نه تنها سیاهی اطراف چشم را می پوشاند، بلکه باعث کشیده ترشدن صورت می شود. سعی کنید کانسیلر را با حرکات ضربه ای و آرام و توسط یک برس یا اسفنج روی پوست بزنید تا خطی از آن باقی نماند.

– کوچک کردن بینی با کانسیلر
بزرگ بودن بیش از حد بینی آزاردهنده است. وجود تکنیک های سایه روشن توسط کانسیلر این مشکل را تا حد زیادی برطرف می کند. اگر بینی بزرگی دارید، مقداری از کانسیلر را از زیر ابروها به سمت سوراخ بینی بکشید و سپس آن را محو کنید. این کار سبب می شود بینی کوچک تر دیده شود و چهره، حالت طبیعی تری به خود بگیرد.

– برجسته تر کردن گونه با کانسیلر
بعد از پایان آرایش گونه ها، برای برجسته تر نمایش دادن آن ها، می توانید از کانسیلر استفاده کنید. برای این کار کافیست مقدار مناسبی از کانسیلر را بدون ایجاد هیچ فشاری، بالا و پایین خط گونه بزنید تا رنگی که روی صورت باقی می ماند طبیعی تر باشد.
نکات استفاده از کانسیلر
– کانسیلر را یک درجه روشن تر از کرم پودر انتخاب کنید.
– افرادی که پوست خیلی خشکی دارند، بهتر است از مرطوب کننده مناسب همراه با کانسیلر استفاده کنند.
– کانسیلر را به آرامی روی پوست پخش کنید.
– مقدار مناسبی از کانسیلر استفاده کنید؛ زیرا مصرف بیش از حد از کانسیلر در اطراف چشم، باعث پیر به نظر رسیدن صورت می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.