0   /   100

نکات آرایشی

نکات آرایشی

نکته شماره یک

اگر می خواهید چشمانتان درشت تر به نظر برسد، بجای استفاده از مداد مشکی داخل چشم ها، مداد سفید را امتحان کنید.

لوازم آرایشی این لی
لوازم آرایشی این لی

نکته شماره دو

برای انتخاب رنگ کرم پودر همیشه نزدیک ترین رنگ به پوستتان را انتخاب کنید. رنگ های بسیار روشن تر و تیره تر از پوستتان باعث می شود تا طبیعی به نظر نرسید.

نکته شماره سه

برای برجسته تر نشان دادن لب ها می توانید در میان لب ها از رنگ های قرمز و نارنجی استفاده کنید.

لوازم آرایشی این لی
لوازم آرایشی این لی

نکته شماره چهار

قبل از تراشیدن مداد چشم و یا خط لب بویژه در تابستان، چند دقیقه مداد خود را در فریزر قرار دهید. این کار باعث می شود تا مداد سفت تر شود و هنگام تراشیدن نشکند.

نکته شماره پنج

قبل از استفاده از فر مژه آن را بوسیله سشوار گرم کنید و سپس مژه های خود را فر دهید. گرم کردن فر مژه حالت زیباتری به مژه های شما می دهد و حالت آنها را به مدت طولانی تری حفظ خواهد کرد.

لوازم آرایشی این لی
لوازم آرایشی این لی

نکته شماره شش

قبل از خواب آرایش صورت خود را پاک کنید و مرطوب کننده بزنید. خوابیدن با آرایش باعث می شود که منافذ پوست شما در طی شب بسته بماند و مانع تنفس پوست شود. در نتیجه هنگام صبح پوستتان چرب، کدر و خسته به نظر خواهد رسید و احتمال ایجاد انواع جوش به ویژه جوش های سر سیاه بر روی پوستتان افزایش می یابد.

نکته شماره هفت

از رژ لب با رنگ های قهوه ای و کبود کمتر استفاده کنید، زیرا باعث می شوند دندانهایتان زرد به نظر بیایند.

لوازم آرایشی این لی
لوازم آرایشی این لی

نکته شماره هشت

هنگام آرایش لب ها ابتدا از خط لب استفاده کنید. خط لب را دقیقا روی لب خود بکشید و بعد از آن از رژ لب استفاده کنید.

نکته شماره نه

قبل از استفاده از رژ لب های مات مقداری پماد ویتامین A روی لب هایتان بمالید. با این کار از خشکی لب هایتان جلوگیری خواهد شد و لب هایتان جلوه زیباتری پیدا خواهد کرد.

لوازم آرایشی این لی
لوازم آرایشی این لی

نکته شماره ده

هنگام خریدن کرم پودر رنگ آن را روی قسمت داخلی مچ دست خود تست کنید. این قسمت از پوست رنگ کرم پودر را همانطوری نشان می دهد که روی پوست صورتتان جلوه خواهد داشت

نکته شماره یازده

برای داشتن چشم هایی درشت و جذاب باید از سایه های روشن وشاین استفاده کنید، و با یک خط چشم نازک، جذابیت چشمانتان را بیشتر کنید.

لوازم آرایشی این لی

نکته شماره دوازده

انتخاب مناسب رنگ رژگونه به جذابیت شما می افزاید. اگر پوست روشنی دارید، رژگونه هایی با تناژ صورتی چهره شما را شاداب نشان میدهد. اما اگر پوستی تیره دارید به سراغ طیف های آجری بروید تا زیبایی چهره شما دوچندان شود.

نکته شماره سیزده

برای این که رژ لب ساعت های بیشتری روی لب هایتان بماند بهتر است دو لایه رژ لب بزنید تا هم خوشرنگ تر به نظر برسد و هم ماندگاری اش بیشتر شود، در انتها مقداری پودر مات روی لب ها پخش کنید تا آرایش لب هایتان بادوام و ماندگار شود.

لوازم آرایشی این لی
لوازم آرایشی این لی

نکته شماره چهارده

برای داشتن چشمانی زیباتر بهتر است از ریمل های حجم دهنده استفاده کنید. مژه‌های پر می‌تواند چهره شما را تحت تاثیر قرار دهد. استفاده از چند لایه ریمل روی مژه‌های بالا و پایین چشم می‌تواند چشم‌های شما را بازتر و درشت‌تر نشان دهد.

نکته شماره پانزده

برای ماندگاری بهتر لاک روی ناخن هایتان بهتر است قبل از لاک زدن از یک برق ناخن مناسب استفاده کنید. سپس بعد از خشک شدن می توانید یک لایه لاک روی ناخن هایتان بزنید و منتظر شوید به طور کامل خشک شود و در انتها از یک خشک کننده لاک (تاپ کات ) استفاده کنید.

لوازم آرایشی این لی

نکته شماره شانزده

بهتر است بدانید کانسیلر جزء لوازم آرایشی ضروری محسوب می‌شود؛ به این دلیل که نسبت به کرم پودر مقدار بیشتری رنگ‌دانه دارد. این محصول لکه‌های پوستی را می‌پوشاند تا پوست ظاهری صاف و یکدست داشته باشد.

نکته شماره هفده

اگر به تازگی می‌خواهید اصول آرایش کردن را یاد بگیرید به شما توصیه می‌کنیم در مرحله اول سراغ یک کرم پودر با پوشش سبک بروید. یک کرم پودر مناسب میتواند پوست شما را طبیعی جلوه دهد و در زیبایی شما تاثیر فراوانی داشته باشد.

لوازم آرایشی این لی